O nás ?

Spoločnosť BC TORSION bola založená v máji 1991 v Brezovej pod Bradlom ako prvý spoločný podnik v priemyselnej oblasti medzi Československou federatívnou republikou a Francúzskom. Je súčasťou zoskupenia firiem patriacich do skupiny DIRICKX. Materská spoločnosť DIRICKX so sídlom vo Francúzsku má viac ako 95-ročnú tradíciu v oblasti výroby plotov a pletív. Od začiatku 90. rokov minulého storočia sa orientuje na stredoeurópsky trh a založila filiálky v Českej republike, Maďarsku s cieľom stať sa lídrom v predaji oplotenia v Strednej Európe. BC TORSION bola prvou spomedzi týchto filiálok a jej úspešný rozvoj ukázal správny smer v období kladenia základných kameňov ostatných firiem.

BC TORSION je obchodná spoločnosť, ktorá dodáva a exportuje širokú škálu poplastovaných kovových pletív (6-hranné), plotov (pletené, zvárané), bráničiek, brán (aj motorizovaných), stĺpikov a rôznych doplnkov v širokej škále farieb RAL. Spoločnosť sa zaoberá aj predajom výrobkov materskej firmy DIRICKX (zvárané panely, tyčové plotové dielce, okrasné ploty, bezpečnostné ploty a doplnky, stĺpiky, brány a doplnky).

Pletivá a ploty značky DIRICKX sa vyznačujú dlhou životnosťou, ktorá je zabezpečená špeciálnou technológiou poplastovania a poskytuje im dvojitú ochranu pred koróziou (zinok a plast). Táto technológia povrchovej úpravy sa zakladá na fluidnom natavení PVC prášku na vopred upravený drôt v priebežnej plastifikačnej linke, ktorá je jedinou v tejto časti Európy. Vďaka tejto metóde sa odhaduje až 50 ročná životnosť plotov, pričom sa na vybrané druhy poskytuje zákazníkom až 10-ročná záruka.

Marketingová stratégia spoločnosti kladie dôraz na "3K":
KVALITA, ako je technológia poplastovania a DESIGN, ako je estetická stránka produktov.
KOMFORT spočívajúci v poskytnutí komplexných služieb od projektu oplotenia, cez vypracovanie cenových kalkulácii, až po realizáciu oplotenia na kľúč na celom území Slovenska.

KOMPLEXNOST ponuky spocíva v poskytovaní kompletných plotových riešení pre rodinné domy, športoviská, dialnice, lesy, priemyselné objekty, logistické a obchodné centrá, zvlášt citlivé objekty s nárokom na mimoriadnu bezpecnost ako sú napr. väznice, atómové elektrárne, vojenské objekty, letiská a iné.

Spolocnost BC TORSION podporuje dobré nápady a v spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou – fakultou architektúry v Bratislave každorocne organizuje sútaž pre študentov architektúry s názvom "PROSTREDIE a DETAIL", v ktorej sú odmenené najlepšie architektonické práce mladých študentov na zadanú tému.

Ploty znacky DIRICKX sú lídrom v dizajnovom napredovaní hotových oplotení a držitelom viacerých ocenení, ako je napr.

Zlatá medaila za kvalitu a inováciu, Medzinárodná cena za kvalitu, Cena za image podniku a Zlatá medaila za dizajn. V roku 1998 prevzal prezident skupiny DIRICKX, pán Jacques Dirickx Zlatú medailu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory za rozvoj francúzsko-slovenských obchodných vzťahov. V roku 2001 získala firma DIRICKX významné ocenenie Janus 2001 za dizajn plotového systému AXIS a brán OPPIDUM Design, čím sa dostala medzi svetových velikánov dizajnu, ako sú napríklad firmy Ferrari alebo Philips. Tieto výrobky získali v roku 2001 cenu aj na európskej stavebnej výstave Batimat v Paríži.

Jacques Dirickx sa stal najlepším podnikateľom roka 2005 vo Francúzsku a získal veľkú cenu. Veľká cena najlepšieho podnikateľa roka bola založená pre 12 rokmi spoločnosťou Ernst and Young a mesačníkom I´Entreprise. Touto cenou oceňujú riaditeľa (majiteľa) podniku, ktorý v danom roku zaznamenal obzvlášť veľký rozmach. V roku 2006 získal Jacques Dirickx Cenu časopisu ENTREPRENDRE za najlepšieho podnikateľa za rok 2006. Spoločnosť BC TORSION získala od Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky ocenenie za Najlepšieho exportéra roku 1998 Slovenskej republiky.